989120534404+

بلاگ سایم ایران

این بخش مخصوص اخبار سایم ایران می باشد
21 فوریه 2017

سوالات متداول

سوالات متداول

برای افراد خارج از کشور چگونه می توان ثبت نام انجام داد؟

افراد خارج از کشور می توانند از طریق واریز وجه به حساب ********* ویزا کارت و ارایه رسید آن به موسسه نسبت به ثبت خود اقدام کنند، محتوای آموزشی آنها از طریق ایمیل بلافاصله به دستتان می رسد و بسته فیزیکی نیز به آدرس یکی از اقوام ایشان در ایران ارسال می شود و یا با هزینه مجزا به هر کجا در سراسر دنیا ، که خواستید ارسال خواهد شد .

نحوه آموزش در مرکز به چه صورت است؟

شما پس از ثبت نام در یکی از رشته های مرکز بسته آموزشی دوره خود را درب منزل تحویل میگیرید و شهریه دوره  را به صورت آنلاین هم پرداخت نمایید. پس از مطالعه جزوات و منابع درسی رشته خود، در آزمون آنلاین موجود در بسته ها و یا آزمون آنلاین سامانه شرکت کرده تا ارزشیابی شوید پس ازقبولی در آزمون، گواهینامه شما صادر و با پست ارسال می گردد.

آیا این آموزشها فقط برای شهر اردبیل و تهران در نظر گرفته شده است؟

خیر. این مرکز برای سراسر کشور خدمات آموزشی ارائه می کند، ضمنا فارسی زبانان( ایرانی و غیر ایرانی ) در خارج و داخل کشور هم می توانند از این دوره ها استفاده کنند و گواهی نامه پایان دوره بگیرند.

آیا شرایط تحصیلی خاصی برای شرکت در این دوره ها وجود دارد؟

خیر. شما با هر مقطع و شرایط تحصیلی می توانید در دوره های ما شرکت کنید.

اعتبار مدارک شما در چه حد است؟

مرکز آموزش مجازی سایم ایران دارای اعتبارات و مجوزات به شرح زیر می باشد:

۱) اخذگواهی ثبت در وب سایت ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره ********

مورخ ۹۲/۰۸/۱۵ به نشانیwww.samandehi.ir

۲)اخذ نماداعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت ،معدن و تجارت به نشانیwww.enamad.ir

۳)اخذ مجوز نشر، مجوز میراث فرهنگی، کارمندان دولت و …

دوره های مرکز کوتاه مدت و مدارک آن نیز جزو مدارک کوتاه مدت محسوب میشود.مانند مدارک فنی حرفه ای که البته ترجمه آن را دادگستری انجام می دهد و وزارت خارجه مهر می کند .در ضمن این مدارک قابل معادل سازی با مدارک دانشگاهی نمی باشد.برای اطلاعات بیشتر به قسمت اعتبارات و مجوزات سایت مراجعه نمایید.که البته شما می توانید گواهینامه های معتبر دیگری که از سازمان های بین المللی معتبر جهان صادر می شوند و نیز مانند آنچه در سایت آمده است نیز دریافت نمایید.

ضمنا اعتبار این مرکز و مدارک آن به تایید کارشناس رسمی دادگستری نیز رسید است همچنین این مراکز با معتبرترین مراکز علمی دنیا در کشورهای چون آلمان، انگلستان ، کانادا و استرالیا قرارداد همکاری دارد ، جهت اطلاعات بیشتر به قسمت اعتبارات و مجوزات مراجعه نمایید

فرق شما با سایر مراکز آموزش مجازی چیست؟

بعضی از این مراکز از هیچ ارگانی مجوز ندارند و مدارک آنها جعلی است و بی اعتبار است و حتی برخی از آنها مدارک آکادمی های بین امللی را جعل می کنند و سایر مراکز دیگر نیز که مجوزی گرفته اند هرگز به اندازه ی مرکز سایم ایران معتبر نیستند و مدارک آنها بسیار کم اعتبار است و از دانشپذیران عزیز تقاضا داریم به دقت به مجوزات مرکز آموزش مجازی دقت کنند و فریب تبلیغات دورغین این افراد سودجو را نخورند.

این آموزش های ضمن خدمت شما در ادرات معادل چه مقطع تحصیلی می باشد؟ و آیا این آموزشها ضمن خدمت محسوب می شود؟

مدارک دوره های کوتاه مدت شبیه به دوره های آموزشی فنی و حرفه ایی است، معادل هیچ مدرکی مانند کاردانی و کارشناسی و یا کارشناسی ارشد نیست یک مدرک مهارتی است که ثابت می کنند شما تخصص خاصی را دارا می باشید و دقیقا جز مدارک ضمن خدمت محسوب می شود.

اگر دوره ای در سایت موجود نباشد می توان گواهینامه آنرا به مرکز شما درخواست داد؟

بله، به صورت یک ایمیل در خواست خود را برای مدیر مرکز [email protected] ارسال کنید و آن دوره در صورت مناسب بودن طراحی شده و به لیست دوره های مرکز اضافه می شود.

روش تحصیل در این روش (مجازی) چگونه است؟

در روش الکترونیکی یا مجازی دانشپذیر کتب و جزوات مربوط به دوره خود را به صورت EBOOK یا همان فایلهای پی دی اف دریافت میکند. دانشپذیر این جزوات و منابع و فایلهای مولتی مدیا را مطالعه و مشاهده می نماید و بعد از آن در آزمون آنلاین شرکت می کنید . ضمنا دوره های مولتی مدیا و فیلم نیز در برخی دوره ها موجود است.اساتید مربوطه پس از بررسی آزمون نمره را به همکاران ما اعلام می نمایند و در صورت قبولی، گواهینامه برای دانشپذیر صادر و ارسال میگردد.

مدت زمان هر دوره چقدر طول میکشد؟

مدت زمان پیش بینی شده برای شرکت در آزمون و یا ارائه مقاله جهت ارزشیابی سه ماه است که شما پس از آن زمان و قبولی ، گواهینامه خود را دریافت خواهید کرد .

ساختار دوره های آموزشی چگونه است؟

هر دوره آموزشی یک مدرس و پشتیبان مربوط به خود دارد که این افراد از اساتید دانشگاه و فارغ التحصیلان عالی رتبه دانشگاه ها می باشند. هر دوره مدت ساعت مشخص شده ای دارد که بر اساس استاندارد آموزش مجازی تعیین شده است و بر همین اساس جزوات پایه آن تهیه گشته و در کنار آن فایلهای مولتی مدیا شامل فایل صوتی تدریس اساتید مربوطه و فیلم آنها ارائه میگردند. دانشپذیر می تواند با مطالعه جزوات آمادگی لازم را برای انجام آزمون بدست آورند.

آیا یک نفر میتواند همزمان در چند رشته ثبت نام نماید؟

بله، هر شخص می تواند در هر تعداد رشته که مایل باشد ثبت نام و پس از دریافت بسته آزمون و شرکت در آزمون آنلاین و قبولی در آزمون دوره های مربوطه گواهینامه دریافت نماید.

نمونه ای از آموزش هاتون رو کجا میتونم ببینم؟

مرکز آموزش مجازی سایم ایران ، بخشی از دوره های آموزشی خود را (در حدود ۳۰ درصد از کل محتوا ) را به صورت نرم افزار های کاملا رایگان اندرویدی در سامانه هایی چون کافه بازار، مایکت، کندو و…عرضه کرده است که با مراجعه به این سایت سامانه ها از طریق لیست های زیر میتوانید به آنها دست پیدا کنید.

مقاله ها ی پایان دوره باید چگونه باشد تا مورد تایید قرار گیرد؟

شما باید در ازای هر جزوه یک مقاله یک تا ۳ صفحه ای از مطالبی که خواندید تهیه کنید تا بیانگر میزان درک شما از دوره باشد. پس از بررسی این مقاله نتیجه آن به شما اعلام میگردد.

آیا اگر در آزمون آنلاین قبول نشدم باید دوباره باید ثبت نام کنم؟

خیر. پس از بررسی نمره آزمون شما توسط استاد دوره، اگر قبول نشده باشید بایدمحتوای دوره را مطلالعه و با آمادگی بیشتری در آزمون بعدی شرکت کنید. در سامانه lms سه آزمون تستی برای شما فعال است . چنانچه در هیچ یک از آزمونها نتوانید نمره لازم را کسب کنید. لازم است با پشتیبان آموزشی خود تماس بگیرید و پس از بر طرف شدن سوالات و مشکلات شما وتسلط بر محتوای آموزشی طبق در خواست یک آزمون جدید بر روی سامانه برای شما فعال می شود تا انشاا… قبول شوید.

اگر در طول دوره سوالی از استاد دوره مورد نظر داشتیم از چه طریقی می توان با استاد در تماس بود ؟

شما تمامی سوالات خود را به صورت مکتوب برای ما نوشته و از طریق ایمیل مرکز و یا قسمت رفع اشکال در سایت ارسال می کنید اساتید ما در اولین فرصت به شما پاسخ های مورد نیاز را ارائه خواهند کرد.

روش یادگیری دوره های عملی چگونه است ؟

همه ی دوره ها علمی از دو قسمت علمی و تئوری تشکیل می شود و مثلا دوره ی مانند بازرسی جوش هر چند که مباحث عملی در آن وجود دارد اما قسمت تئوری آن نیز بسیار پر محتوا است، از این رو مرکز سایم ایران کلیه ی مباحث قسمت تئوری را آموزش می دهد و مباحث عملی آنرا در صورت درخواست جمعی از دانش پذیران برگزار خواهد کرد البته در مدارک صادره عنوان بحث فقط تئوری گفته نمی شود.

برخی از دوره ها کتابهایش در بازار است آیا با خواندن آن کتابها دیگر احتیاجی به گذراندن دوره های مشابه نیست؟

تمام مباحث علمی دنیا، چه در مرکز سایم ایران و چه در سایر مراکز علمی همگی بحث مشترکی دارند، اما این به آن معنی نیست که با خواندن یک کتاب می توان کل دوره را آموزش دید، بلکه مطالعه مباحث دوره بسیار مفید برای کاربران است.

گواهینامه های شما مورد تایید کجاست؟

مرکز سایم ایران دارای مجوزات متعدد به شرح آنچه در اعتبارات و مجوزات مرکز می بینید می باشد در نتیجه گواهینامه های صادره این مرکز مورد تایید کلیه نهادهای صادر کننده مجوز برای مرکز می باشد.

مدت زمان صدور مدرک و ارسال آنها به دانش پذیران چه میزان است؟

از زمانی که شما درآزمون آنلاین شرکت کردید  حداقل سه هفته و حداکثر دو هفته بعد گواهینامه شما ارسال میگردد.

این مدارک برای استخدام معتبر است؟

 مدارک مرکز سایم ایران در سطح مدارک کوتاه مدت است. مانند مدارک فنی حرفه ای.تاکنون کلیه کسانی که از دوره ها استفاده کرده اند در سازمان خود ارائه داده و از آن استفاده نموده اند. شما می توانید جهت اطلاع بیشتر نمونه مدارک را از سایت گرفته از سازمان خود پرسو جو کنید.

آیا این مدارک معادل با دیپلم و یا لیسانس در نظر گرفته می شود؟

مدارک مرکز سایم ایران مربوط به دوره های کوتاه مدت می باشد و معادل مدارک آموزش پرورش، دیپلم و یا مدارک دانشگاهی نمی باشد.

مدارک و جزوات مربوط به دوره به چه صورت به دست ما می رسد؟

پس از ثبت نام شما در سایت، همکاران ما اطلاعات شما را کنترل و در صورت تایید، بسته آموزشی شما از طریق شبکه سراسری پست جمهوری اسلامی ایران در قالب یک لوح فشرده (دی وی دی) برای شما ارسال میگردد، همچنین گواهینامه پایان دوره شما نیز از همین طریق پس از قبولی در دوره برایتان ارسال خواهد شد.

برای دریافت مدرک بین المللی چه باید بکنیم؟

توجه داشته باشید که با ثبت نام در دوره ها مدرک فارسی را دریافت خواهید کرد و نیازی به ثبت درخواست مدارک ندارید اما در صورتی که تمایل به دریافت مدرک از آکادمی خارجی دارید می توانید از۱۹ نوع مدرک غیر فارسی استفاده کنید.برای اطلاعات بیشتر به صفحه نمونه گواهینامه ها در سایت مراجعه نمایید

بعد از ارسال مقاله چه مدت طول می کشد که مدرک به دستمان برسد و همچنین مدت زمان دریافت مدارک بین المللی و مدارک دیگر شما چقدر است؟

پس از ارسال مقاله، یک هفته طول می کشد که مقاله شما بررسی شود و بعد از آن مدارک فارسی و لاتین مرکز یک تا دو هفته و مابقی مدارک دو هفته تا چهار هفته طول می کشد که به دست شما برسد.

آیامی شود بدون شرکت در آزمون آنلاین مدرک مرکز را دریافت کرد؟

خیر.فقط تحت شرایط خاص در صورتی که با ارائه نامه یا مدارک خاص بر ما ثابت شود که آن تخصص مورد نظر در شما وجود دارد می توانید بدون شرکت در آزمون آنلاین گواهی دریافت کنید.

احتمال دارد کسی موفق به اخذ گواهینامه نشود؟

تمامی دانشپذیران پس از گذراندن دوره و شرکت در آزمون آنلاین ، در صورتی که نمره قبولی کسب نکردند دوباره قادر به شرکت در آزمون آنلاین خواهند بود. بدین ترتیب تقریبا ۹۵ درصد شرکت کنندگان گواهینامه دریافت میکنند و ۵ درصد باقیمانده کسانی هستند که در آزمون آنلاین مجدد شرکت نکرده اند.

آکادمی های بین المللی از کجا برای فعالیت مجوز می گیرند؟

کلیه آکادمی های بین المللی برای فعالیت از IAF که مرجع آکادمی های بین المللی است باید مجوز اخذ کنند .

آیا گواهینامه هایی که در کشور ایران استعلام می شود از اعتبار شان کم می شود ؟

خیر . اعتبار این گواهینامه ها با همه گواهینامه هایی که در هر گوشه ی دنیا صادر می شود یکسان است زیرا مهم تائید کننده گواهینامه است که در کشورهای خارجی قرار دارد و منظور از کشور ایران محل حضور شماست ، نه چیز دیگر .

چرا آکادمی QAL می تواند گواهینامه صادر کند؟

همه مراجع صدور گواهینامه می توانند در کشور خود به هر زبانی که می خواهند مدرک صادر کنند . همانطور که مرکز سایم ایران و بسیاری از مراجع دیگر گواهینامه به زبان انگلیسی و … صادر می کند بقیه آکادمی ها هم می توانند بسته، به بازار هدف آموزشی خود گواهینامه به زبان دیگری صادر کند .

نکته قابل توجه در گواهینامه ها جنس کاغذ ، نوع زبان و یا طراحی آن نیست ، بلکه مهم اعتبار مهر امضاء کننده است .

کدام یک از آکادمی ها بهتر است و چگونه از بین آنها انتخاب کنم ؟

کلیه آکادمی هایی که عضو IAF هستند با همدیگر یکسان بوده و فرقی با هم ندارند اما بسته به کشوری که صادر می کند . اعتبار مدارک به شرح زیر است :

۱- Tckit vip

۲- Tckit cip

۳- Tckit

۴- QAL

۵- TUV

۶- EQAL

۷- Oxford

۸- Swiss Cert

۹-  و …

گواهینامه های استاندارد را چگونه می توانید استعلام کنیم ؟

مدارک سازمان ملی استاندارد در وب سایت مرکز سایم ایران قابل دسترس است ضمن اینکه مجوز استاندارد مرکز سایم ایران در سایت وجود دارد چنانچه  لیست مراکز آموزشی استاندارد را در سایت استاندارد بررسی کنید ، نام این مجموعه در سایت سازمان ملی استاندارد است.

گواهینامه های بین المللی از کجا صادر میشود ؟

گواهینامه های CIP و VIP  مستقیما از آلمان صادر میشود . و مابقی مدارک کد ریجیستر و تائید آنها از کشور خارجی آمده و در خارج از کشور امضاء الکترونیکی می شود . اما بعضا در ایران پرینت گرفته میشود با این حال گواهینامه های بسیار معتبری است و کشورمرجع آن را تائید می کند.

از کجا اعتبار گواهینامه های بین المللی را چک کنیم ؟

یک سازمان جهانی به نام IAF وجود دارد که تمامی گواهینامه های بین المللی دنیا برای معتبر بودن باید در آن ثبت شده باشند مرکز سایم ایران برای اطمینان از حفظ شدن حقوق مشتریان صرفا با آکادمی های بین المللی قرارداد بسته که تائید IAF را دارد واگر ثبت نشده باشد با سایم ایران کار نمی کند .

آیا ارگانهای دولتی این گواهینامه ها را می پذیرند؟

بله کلیه ارگانهای دولتی مدرک ما را می پذیرند ولی ممکن است مرکز آموزشی سایم ایران را نشناسند برای همین همراه با گواهینامه خود می توانید مجوزات سایم ایران را از سایت پرینت گرفته و همزمان ارائه دهید.

چرا گواهینامه شما مورد تایید وزارت ارشاد نیست ؟

این برداشت اشتباه است زیرا گواهینامه هایی که مرکز سایم ایران صادر می کند مورد تائید سازمان فنی و حرفه ای و غیره بوده و لذا از آنجا که سازمان دولتی است مورد تائید مابقی سازمانهای دولتی از جمله وزارت ارشاد نیز هست .

چرا QAL فارسی میدهید ؟

از آنجایی که تعداد زیادی از مردم تقاضای گواهینامه qal  دارند و در برخی از دوره ، مرکز سایم ایران صرفا مجری برگزار کننده دوره است  گواهینامه  از کمپانی qal  صادر می شود .

آیا گواهینامه های مرکز سایم ایران بدلیل اینکه مهر فنی و حرفه ای و دیگر سازمانهای دولتی را ندارد، مورد تایید آنها هست یا خیر؟

سازمانهای فنی و حرفه ای، استاندارد، وزارت ارشاد و … همانطور که در سایت مشاهده میکنید به مرکز سایم ایران مجوز داده اند و با توجه به اینکه این مجوز داده شده یعنی مرکز سایم ایران راتایید میکند. چنانچه تمایل داشته باشید که الزاما مدرکتان مهر تائید فنی و حرفه ای داشته باشد باید در پرتال فنی و حرفه ای ثبت و ارزشیابی شود که نیازمند هزینه بیشتری می باشد .

چرا فرمت گواهینامه ها تغییر کرده است ؟

همه روزه با اخذ مجوزات و توانمندی های مرکز برای صدور گواهینامه ، نوع گواهینامه بهبود می یابد .

روش آزمونهای شما به چه صورت میباشد ؟

روش آزمونهای ما معمولا همان سوالاتی است که استاد در کشور امارات از شما می پرسد و نهایتا با احتمال بالای ۹۰ درصد در آزمون الکترونیکی قبول می شوید .

عضویت در انجمن های بین المللی به چه صورت میباشد ؟

در همه جای دنیا برای سهولت و دسترسی به اطلاعات در یک موضوع خاص انجمن هایی شکل می گیرد . بطور مثال : انجمن بازاریابان حرفه ای آمریکا محلی است که جدیدترین اخبارها و سمینارهای مرتبط با بازاریابی در سراسر آمریکا به مخاطبان آنها اطلاع رسانی می شود. مرکز پارس با دریافت یک هزینه جزئی، شما را بصورت مادام العمر در این انجمن ها عضو میکند.

پس از عضویت توسط مرکز سایم ایران موفق به دریافت لوح عضویت و کارت شناسایی انجمن می شوید .

چگونه به حساب شما که یک حساب شخصی است اعتماد کنم و پول واریز نمایم؟

حساب شخصی برای سهولت کار انتخاب شده است اما شما با پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت می توانید به حساب مرکز پول واریز کنید ضمنا آقای حسین صادقی مدیر عامل سایم ایران هستند و در تمامی مجوزات مرکز اسم ایشان آمده است و لذا این لحاظ مشکلی وجود ندارد.

پشتیبانی دانشپذیران در حال تحصیل چگونه است؟

دانشپذیران از زمان ثبت نام تا پایان دوره از طریق اینترنت که شامل ایمیل، اتاق گفتگو (چت) و تلفن با اساتید و همکاران ما در ارتباط و پشتیبانی می گردند.

به طور کلی در کشور چند نوع مدرک داریم ؟

به طور کلی در کشور ۲ نوع مدرک داریم :

۱- رسمی دانشگاهی

۲- مدارک معادل

برای اولین بار سازمان مدیریت صنعتی با سازمانهایی قرارداد بست که کارمندان این سازمان برای ارتقاء آموزش در این سازمان آموزش ببینند و مدرک معادل برای آنها صادر کنند .

آیا مدرک معادل مورد تائید وزارت علوم میباشد؟

پس الاقاعده مدرک معادل مورد تائید وزارت علوم نیست . یک سال ، وزارت علوم بخش نامه ای به این عنوان مطرح کرد که ، کسانی که مدرک معادل دارند میتوانند در آزمون رشته مورد نظر شرکت کنند ومدرک رسمی دریافت کنند .

کاربرد مدرک معادل چیست ؟

مدرک معادل نشان دهنده تجارت و توانمندی اشخاص میباشد و همچنین در ایران و خارج از کشور اعتبار دارد  ولی مورد تائید وزارت علوم نیست .

آیا مدارک معادل مورد تائید موسسات هست ؟

این بستگی به سازمان مورد نظر دارد .

چه مدت وقت داریم تا مقاله را بفرستیم (مدت زمان دوره چقدر است)؟

زمان ارسال مقاله و مدت دوره به شما بستگی دارد. یعنی شما از زمان تحویل بسته آموزشی هر موقع که خواستید تا سقف سه ماه می توانید مقاله خود را ارسال نمایید.

 

 

Leave a Reply